Buurtverhalenvertellers: Bijlmer vliegramp

Nederland kent verschillende rampen die diep in het collectieve geheugen zijn verankerd, waaronder de vliegramp in de Bijlmer. Akwasi Ansah is vier jaar oud wanneer een vrachtvliegtuig neerstort op een flat tegenover zijn huis. Jaren later is de impact van deze ramp nog altijd voelbaar binnen de gemeenschap.

De OBA Reigersbos en het Watersnoodmuseum organiseren samen een editie van Buurtverhalenvertellers. Tijdens deze middag luisteren we naar het persoonlijke verhaal van Akwasi Ansah uit de podcast Na het Onheil, gemaakt door Robin de Wever, en gaan we met elkaar in gesprek over herdenken en de betekenis van rampen.

Na het Onheil is de eerste podcast van het Watersnoodmuseum (Ouwerkerk, Zeeland). Podcastmaker Robin de Wever spreekt met ooggetuigen over verschillende rampen, zoals de Watersnoodramp, de tsunami in Sri Lanka en de Bijlmerramp, en over hoe deze ingrijpende gebeurtenissen doorwerken in hun verdere leven. De podcast is nu te beluisteren in alle bekende podcastapps.

Buurtverhalenvertellers is er voor grote én kleine verhalen van mensen uit de buurt. Of je nu wilt luisteren of zelf iets wilt delen: iedereen is welkom. Deel jouw herinnering, luister naar anderen en ontdek samen wat Reigersbos zo bijzonder maakt. Welk verhaal wil jij vertellen?

eerstvolgende editie

zaterdag 28 maart 2026

15:00 - 16:30

OBA Reigersbos

Open ruimte

toon vestiging
Buurtverhalenvertellers: Bijlmer vliegramp
zaterdag 28 maart 2026
15:00 - 16:30
OBA Reigersbos
Open ruimte

Blijf op de hoogte van het laatste nieuws

Nooit meer iets missen? Meld je aan voor een nieuwsbrief van de OBA en ontvang ons laatste nieuws, boekentips, activiteiten en nog veel meer in je mailbox.

Schrijf je in
Open in a new window