Breek Brood Docu en Dialoog Festival
Hoe leren we elkaar écht kennen in een stad vol verschillende stemmen, achtergronden en leefwerelden? Tijdens het Breek Brood Documentaire Festival nemen we vier avonden lang de tijd om samen te kijken, te luisteren en het gesprek aan te gaan. We delen verhalen, perspectieven én een warme maaltijd, want soms begint verbinding simpelweg aan tafel.
Vier opeenvolgende woensdagen komen we samen om te kijken naar documentaires die vanuit verschillende perspectieven kijken naar thema’s die spelen in onze samenleving. Naar aanleiding van de documentaire gaan we met elkaar in gesprek onder leiding van Kings Island en delen we een maaltijd van Klein Curaçao.
KIJK, PRAAT, EET MEE
28 januari – Feis Forever
Een liefdevol eerbetoon aan rapper Feis, die in 2019 overleed. Filmmaker Olivier S. Garcia laat de mens achter de artiest zien: zacht, kwetsbaar en diep verbonden met zijn community. Een film over rouw, broederschap en de kracht van eerlijk durven zijn.
4 februari – De Buurtrechter
In Amsterdam-Zuidoost komt de rechtspraak naar de wijk. Rechters, bewoners en jongeren werken samen aan oplossingen voor schulden, verzuim en andere zaken. Een indringend kijkje in een vernieuwende benadering van rechtvaardigheid.
11 februari – Vergeven of Vergelden
Twee advocaten zoeken naar een menselijker manier van recht doen, waarbij mededogen en begrip voorop staan, ook als dat schuurt. Een film die vraagt: wat heb je nodig om verder te komen als dader of slachtoffer?
18 februari – Fortuyn: On-Hollands
De eerste aflevering van een achtdelige serie die Pim Fortuyn benadert vanuit het perspectief van mensen van kleur. De documentaire laat zien hoe zijn opkomst vooral iets vertelt over Nederland zelf. Wat kunnen we hier vandaag de dag van leren?
18:00 uur: start
18:30 uur: film
19:30 uur: eten + gesprek
Na snacks en de film volgt een gesprek onder leiding van Kings Island en een vegetarische maaltijd. De lessen en inzichten die we samen verzamelen, worden gebundeld in een manifest-boekje geschreven door Marin de Wild en Nichowell Nicolas, met illustraties van Rossel Chaslie. Het boekje komt na afloop in de OBA te liggen.
Het festival is een initiatief van Choas, in samenwerking met OBA, Kings Island, Klein Curaçao, Yalla Docs en Mint Film Office, mede mogelijk gemaakt door het VSBFonds en Stichting Van Leeuwen van Lignac.
Kijk voor meer informatie op breekbroodfestival.nl.
eerstvolgende editie
woensdag 28 januari 2026
18:00 - 21:00
Met ticket
€ 3,- Normaal | € 1,- OBA-pas
eerstvolgende editie
alle aankomende edities
Blijf op de hoogte van het laatste nieuws
Nooit meer iets missen? Meld je aan voor een nieuwsbrief van de OBA en ontvang ons laatste nieuws, boekentips, activiteiten en nog veel meer in je mailbox.