Cookies op deze website
Met cookies houden we informatie bij over je bezoek. We verzamelen deze informatie om de gebruikservaring te verbeteren. Je kunt je toestemming altijd weer intrekken.
Gepubliceerd op: 6 november 2024 21:45
Esther Gerritsen wint de Boekenbon Literatuurprijs 2024 met haar roman Gebied 19. Dat is vanavond bekendgemaakt in cultuurhuis Amare in Den Haag,
In Gebied 19 wordt hoofdpersoon Tomas op een ochtend wakker in een leeg huis. Hij ontdekt dat de halve wereldbevolking is vertrokken naar een betere planeet. Ook zijn vrouw en kind behoren tot de uitverkorenen, ze hebben een reset gekregen voor een nieuw leven.
Gebied 19 stond ook op de shortlist van de Libris Literatuur Prijs. Die werd gewonnen door Rob van Essen. Zo ging het vaker. Esther Gerritsen wordt beschouwd als een van de grootste hedendaagse Nederlandse auteurs. Ze wordt dan ook regelmatig genomineerd voor de grote literaire prijzen. Winnen deed ze tot nu toe niet. Tot vanavond.
De roman is een fraai staaltje sciencefiction in de polder.
— De jury van de Boekenbon Literatuurprijs over het winnende boek
Esther Gerritsen (1972) studeerde Dramaschrijven en Literaire vorming aan de Hogeschool voor de Kunsten Utrecht. In 2000 debuteerde ze met de verhalenbundel Bevoorrecht bewustzijn. Daarna volgenden romans, columns, theaterteksten en scenario's. In 2016 schreef ze het Boekenweekgeschenk.
Esther Gerritsen
Esther Gerritsen
Guido Van Heulendonk
Bregje Hofstede
Bregje Hofstede
Frank Nellen
Frank Nellen
Frank Westerman
Frank Westerman
De Boekenbon Literatuurprijs bekroont het beste Nederlandstalige literaire boek van het jaar. Zowel fictie als non-fictie komt in aanmerking. De prijs wordt jaarlijks toegekend door een jury van beroepslezers – recensenten, boekverkopers en docenten – uit Nederland en Vlaanderen. De auteur van het bekroonde boek ontvangt een bedrag van 50.000 euro. De jury bestaat uit José van Dijk (voorzitter), Steven van Ammel, Ingrid Hoogervorst, Charlotte Remarque en Sebastiaan Spiekerman.